נגישות אתרי אינטרנט

מדובר באחד מן הנושאים "החמים" ביותר בעולם הדיגיטל, ולא בכדי. האם האתר שלכם כבר נגיש?

חוק נגישות האתרים

החוק החדש קובע, שאם האתר שלכם אינו נגיש לבעלי מוגבלויות, אתם חשופים לקנס של עד 50,000 ₪ לכל הפרה וללא הוכחת נזק.

החל מאוקטובר 2016 ייכנס לתוקף חוק הנגישות, כל אתר קיים הנותן שרות או מידע לציבור מחויב להיות נגיש. ביציאת חוק זה, ישראל מיישרת קו עם מדינות נוספות בעולם ומחייבת עפ"י חוק הנגשה של אתרי אינטרנט. נגישות אתרי אינטרנט נועדה לאפשר לבעלי מוגבלויות שונות להשתמש באתרי האינטרנט השונים ובשירותים המוצעים ברשת- זוהי מטרה חשובה ולכן אי עמידה בחוק זה גוררת אחריה קנס כבד (שיכול להגיע אפילו ל-50,000 ש"ח). בשל חשיבות החוק, כל אדם יכול לתבוע בעל אתר לא נגיש, ללא הוכחת נזק, ולזכות בסכום משמעותי.

נגישות אתרי אינטרנט תאפשר לאנשים עם מוגבלויות לגלוש, אך גם תשפר את חווית הגלישה לקהלי מטרה נוספים (כמו האוכלוסיה המבוגרת, אנשים המתקשים בשימוש בטכנולוגיה וכו'). עפ"י סקרים שנערכו עלה כי קהל זה מוערך בכ-25% מהאוכלוסייה, וזוהי כמובן סיבה נוספת ליצור אתר נגיש- נגישות מגדילה באופן משמעותי את הקהל החשוף לאתרכם וכך מגדילה גם את מאגר הלקוחות שלכם, הלידים והמכירות שלכם. עם השנים והניסיון שהצטבר מנגישות אתרי אינטרנט, הובן שיש הגיון עסקי חברתי בכדאיות להנגשת אתרי אינטרנט.

להלן קהלי המטרה שעבורם מנגישים את אתרי האינטרנט

  • בעלי לקויות ראיה
  • בעלי מוגבלות פיזית
  • בעלי מוגבלות שכלית
  • בעלי לקויות למידה

חברתנו מתמחה בהנגשת אתרים חדשים וקיימים לפי התקן הנדרש עפ"י חוק - AA.

אנו ניצור עבורכם אתר נוח ונגיש לכל המשתמשים,דבר שיגדיל את כמות הגולשים באתר וישפר את חשיפת אתר האינטרנט שלך במנועי החיפוש.
לייעוץ בנושא הנגשה ופרטים נוספים נשמח לעמוד לרשותכם

מאמרים בנושא נגישות.

אנחנו מזמינים אתכם לבלוג החדש שלנו, שם תוכלו למצוא מגוון מאמרים הקשורים לכל עולם הדיגיטל.