שירותי ענן AWS Amazon

מרגישים שההוצאות שלכם על ענן גדולות מדי? AWS נראה לכם יקר מאד? רוצים לחסוך עלויות על שירותי מחשוב ענן שלכם?

Amazon Web Services (בראשי תיבות: AWS) היא יחידה עסקית של חברת אמזון האמריקאית, העוסקת באספקת שירותי מחשוב ענן ליחידים, לחברות ולגופים ממשלתיים ונחשבת לבעלת שירותים מתקדמים בתחום. הטכנולוגיה מאפשרת ללקוחות של AWS לשכור מיקום לאחסון ממוחשב, אשר זמין בכל עת ובכל מקום.

אלמנט עיצובי אייקון עובדת במשרד מול לפטופ

כיוון ש-Y&A מספקת שירותי DevOp ללקוחותיה, זו לא פעם ראשונה שאנו נתקלים בארגון ששופך כספים על ענן במקום לתת לחברה מקצועית לנהל את העניינים ולהוריד עלויות בצורה דרמטית.

שימוש נכון בשירותי ענן מאפשר הוספה והפחתה מהירה ויעילה של פונקציות במידת הצורך, כלומר לפי המשאבים שלהם הארגון זקוק באמת בכל רגע נתון. בנוסף, המשתמשים נהנים מסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר של חברת האם,כמו אמזון, שכידוע לא משאירה מקום לטעויות באף אחד מהמוצרים שלה. לבסוף, אי אפשר שלא לדבר על היתרונות הברורים של פתרונות הענן: גישה מכל מקום ובכל עת, אפשרות לשחזר את המידע ותמיכה מקצועית 24/7 ובכל מקום בעולם. כשהארגון מעביר את את שרתיו לענן, בראש ובראשונה הוא חוסך בעלויות תחזוקה ורכישה של ציוד ובעלויות התוכנה. אם בעבר היו משתמשות ב-AWS בעיקר חברות קטנות באופן יחסי וחברות הזנק, הרי שכיום גם חברות גדולות מאוד ורשויות מדינה משתמשות בשירותי AWS.

 

בואו נשוחח על הפרוייקט שלכם

מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור בהקדם האפשרי
אפשר גם להתקשר אלינו: 09-773-4300 או לכתוב מייל: office@yna.co.il

שם מלא

טלפון

דוא"ל

AWS מספקת סוגים שונים של שירותי ענן שהבולטים בהם:

Elastic Compute Cloud הנקרא גם "EC2"

שרותי מחשוב הענן של AWS. מאפשרים להריץ מכונות וירטואליות בגדלים וסוגים שונים. המכונות מסוגלות להריץ מערכות הפעלה שונות והתשלום עליהן הוא לפי שעות שימוש. ניתן להריץ מכונות EC2 במספר אזורים גאוגרפיים שונים בכל היבשות ובכל אזור גאוגרפי על מנת לקבל שרידות גבוהה יותר.

Simple Storage Service, הנקרא גם "S3"

תשתית אחסון ענן לשמירה ואחזור כל כמות של נתונים, בכל עת, מכל מקום ברשת. שרותי S3 מתאפיינים בשרידות גבוהה, מחיר נמוך ואפשרויות גדילה כמעט בלתי מוגבלות.

Elastic Block Store‏ (EBS)

"דיסקים" וירטואליים (Volume), הניתנים להגדרה בנפרד ממכונות EC2 וירטואליות. דיסקים אלו יכולים להיות משויכים למכונות וירטואליות ולתפקד בדיוק כמו דיסק רגיל.

SimpleDB

בסיס נתונים פשוט, המאפשר לשמור ולקרוא נתונים באמצעים פשוטים, ללא המורכבות של בסיסי נתונים סטנדרטיים. SimpleDB מבוסס על S3 ומתאפיין במהירות רבה, יכולת גדילה, מחיר זול ושרידות גבוהה

Relational Database Service‏ (RDS)

למעשה מדובר בגרסת הענן של אמזון למגוון מסדות נתונים, ביניהם MySQL, MariaDB, SQL server ועוד…השירות כולל גיבוי של הנתונים, Snapshots, יצירת רפליקציות בצורה מאד פשוטה ועוד.

Elastic Load Balancing‏ (ELB)

רכיב רשת המנתב בקשות רשת למספר שרתי EC2 בהתאם לעומס על השרתים. כמו כל שאר השירותים, מדובר בתשלום על פי שימוש (נפח תנועה ומשך פעילות) ויכולת הגדרה פשוטה. ה-API של אמזון שימושי במקרה של ELB ומאפשר הוספת שרתים ל-Cluster בצורה אוטומטית.

לסיכום, בדומה לתהליך בחירת ספק שירותי התשתית, יש לשקול בכובד ראש גם את בחירת הגורם המטפל במערכת הענן בשוטף. ארגונים שמשכילים לנהל את שירותי הענן בצורה חכמה ומבוססת ידע, מנצלים טוב יותר את החדשנות שמציעים ספקי התשתית כגון AWS ומצליחים לחסוך בעלויות בצורה ניכרת מדי חודש.

footer footer

רוצים לשמוע עוד?

מלאו את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם האפשרי
אפשר גם להתקשר אלינו: 09-773-4300 או לכתוב מייל: office@yna.co.il

*שם מלא

דוא״ל

מספר טלפון