כבית תוכנה המתמחה בפיתוח תוכנה מזה עשור, שאלה מספר אחת שאנחנו נשאלים מייד עם תחילת העבודה הוא באלו טכנולוגיות, שפות פיתוח נשתמש. החלטות אלו הם הריי גורל לעתידו של המוצר הדיגיטלי ו/או הסארטאפ הצעיר.

החלטתי לשתף אותכם בשאלות בנושאים השונים שאתם חייבים לשאול את עצמכם או את חברת הפיתוח שאתם שוכרים.

אלמנט עיצובי אייקון שממחיש אבטחת מידע למובייל

יש כאלו שאוהבים לפתח בשפה הכי הכי עדכנית וחדשה. זה מגניב, חדשני ובעיקר המפתחים אוהבים לפתח לצבור ניסיון. אבל לא תמיד זו הבחירה הנכונה עבור הפרויקט. ולכן נתחיל ב..

1. האם השפה מספיק בשלה ?
האם יש קהילת מפתחים גדולה ? האם היא גדלה ?
האם יש הרבה קוד ברשת ?
מי השתמש בשפה ?
אלו ישומים פיתחו על בסיס השפה- framework ?

2. מהירות פיתוח ומקצועיות
האם צוות הפיתוח מיומן ובעל ניסיון בפיתוח השפה ? משמעות ללמוד שפה חדשה היא 20% overhead.
צוות הפיתוח פיתח בעבר אפליקציות או מערכות על בסיס השפה שנשקלת?
האם יש קוד פתוח ברשת ? יכול לקצר טווחים בכיף.

3. התאמה טכנולוגית
כשחושבים על התאמה טכנולוגית, ראשית יש להבין מה המערכת או אפליקציה אמורה לעשות, מה קהל היעד והכי חשוב לאיזה שלב מפתחים ? מה הכוונה… ?
אם אתה סטארטאפ צעיר שמפתח את האפליקציה הראשונה אז אין מה לתכנן מערכת המתאימה ל 10 מיליון יוזרים בפריסה גיאוגרפית עולמית וכו.
מצד שני אם זו הגרסה השלישית, כשהמטרה היא אקסלרציה אז תשומת הלב תופנה ליציבות, עומסים, יציבות השפה והשלכות על חומרה ותשתיות.
האם האפליקציה צורכת משאבים מיוחדים בצד client או שדווקא נדרשים חישובים מורכבים בצד שרת.

4. Life time Value בהקשר של שפת פיתוח
גם בעולם הפיתוח כמו בענפים אחרים יש אופנה. היו תקופות שכל העולם ואישתו דיברו על python ועברו חלפו להם שנתיים…והכל נעלם. יש הרבה דוגמאות כאלה. חשוב לבחור בשפה ותשתית טכנולוגית שתלווה אותכם לפחות 3-4 שנים.

אז למה לשקול להפקיד את הפרוייקט איתנו ? כמה סיבות:

  • לפני הכל, שירות אישי וזמינות גבוהה. מתן ייעוץ טכנולוגי ועסקי, ליווי מלא בתהליך
  • 40 עובדים, 20 מפתחים ! בטכנולוגיות שונות נותנות לכם שקט נפשי ובטחון אישי
  • ניסיון רב של פיתוח אתרים מקצועי (מעל 520) , רובם מערכות מורכבות+ אינטגרציות
  • תשתית וידע נצבר של קוד אשר יהיה ניתן להשתמש בו בפרוייקט שלכם
  • שקיפות מלאה בכל התהליך – דוחות מפורטים על כל תהליכי הפיתוח ברמה השבועית
  • למעלה מ 500 פרוייקטי פיתוח אתרים מקצועיים הכולים אינטגרציות, ווב + מובייל.


גלול למטה להמשך הפוסט

בואו נשוחח על הפרוייקט שלכם

מלא את הפרטים בטופס הבא ונחזור בהקדם האפשרי
אפשר גם להתקשר אלינו: 09-773-4300 או לכתוב מייל: office@yna.co.il

שם מלא

טלפון

דוא"ל

בתי תוכנה מסווגים את פיתוח התוכנה לשתי טכנולוגיות המחולקות ל- Client Side ו – Server Side – פיתוח צד לקוח וצד שרת.

פיתוח תוכנה- שפות צד לקוח- Client Side Software Development

REACT
React היא ספריית קוד פתוח של JavaScript המאפשרת יצירת רכיבי ממשק אינטראקטיביים, דינמיים וניתנים לשימוש חוזר. הוא מציע את הפתרון להדמיה מהירה של dataflow גדול, ומסייע ביעילות לבנות יישומים גדולים עם נתונים המשתנים עם הזמן.

ANGULAR – AngularJS
הוא קוד פתוח המאפשר לכתוב JavaScript בצורה הצהרתית תוך הפחתת בו זמנית את הקוד עד כדי 5 פעמים (אלפי שורות JS תהליך ארוך פוחת רק כמה מאות שורות). פיתוח ותמיכה בקוד זה דורש פחות מאמץ ומאפשר קיצוץ ניכר בעלויות.

VUEJS – Vue.js
היא מסגרת- framework-  JavaScript מתקדמת וחדישה יחסית, בעלת יכולת אימוץ קוד פתוח, שתוכננה במיוחד לפיתוח ממשקי משתמש מורכבים תוך תאימות מקסימלית לעולמות ה ios ו android. נבנה כדי לארגן ולפשט את פיתוח האינטרנט, Vue היא בקלות לאמץ, מדרגי ביצועים גבוהים הטכנולוגיה

EXPRESS
אקספרס, מסגרת שרת מינימלי עבור Node.js המשמש לפיתוח סוגים שונים של יישומים (דף יחיד, מספר עמודים היברידית יישומים ניידים). מציע מגוון רחב של תכונות plugins וכן שילוב עם תווכה כלי השירות HTTP ו Node.js תכונות, זה כלי נהדר עבור הבניין API מהיר וקל.

JAVASCRIPT
Javascript עבור האינטרנט הפכה טכנולוגיית אינטרנט חיוני יחד עם HTML ו- CSS. זה מאפשר בניית אתרים אינטראקטיביים, ויש לו קבוצה מקיפה של תוספים, ספריות, ובנייה / בדיקות כלים.

EMBERJS
Ember.js הוא קוד פתוח אינטרנט JavaScript במסגרת המשלבת ניבים משותפים ושיטות עבודה מומלצות, ומאפשר למפתחים ליצור סקלאביל דף אינטרנט יישומי אינטרנט.

BACKBONE – Backbone.js
היא מסגרת JavaScript שאנו מיישמים לפיתוח של יישומי לקוח עשירים שבהם הביצועים בחזית ממש חשוב. זה מאפשר לנו ליצור יישומים חזקים מאוד, מהיר תגובה שיכול לעבד תוכן החומר של אלפית השנייה

METEOR -Meteor
הוא מסגרת אינטרנט JavaScript המסיר את הקיר בין השרת ללקוח, מה שהופך אותו פתרון אידיאלי עבור פרויקטים דחופים ומורכבים. שילוב ה- out-of-box עם Apache Cordova מאפשר לבנות עטיפה מקומית עבור האפליקציה לנייד ולפרסם אותה בחנות Google Play או ב- iOS App Store עם מספר פקודות בלבד.

בית תוכנה – שפות צד שרת – Server Side Software Development

SPRING
האביב הוא מסגרת קוד פתוח מאוד המאפשרת לצוותי הפיתוח לבנות יישומים ארגוניים פשוטים, ניידים ומהירים. מודל זה משלב את המסגרות הטובות ביותר ברמה אחת ליצירת אדריכלות קוהרנטית. אנו משתמשים באביב כדי ליצור ביצועים גבוהים, ניתן לבדיקה בקלות, לשימוש חוזר יישומים רופף צימוד רופף.

VERT.X
Vert.x הוא קל, יישום בעל ביצועים גבוהים במסגרת פועל על JVM והוא מיועד לכתיבת polyglot יישומים תגובתי. עם Vert.x אנו משיגים את הזריזות ליצור אפליקציות ניידות, אינטרנטיות וארגוניות משכנעות, ניתנות להרחבה, ארגוניות, עם מינימום רעש, ובשפה הרצויה.

HIBERNATE
מצב שינה הוא פרויקט בעל ביצועים גבוהים בקוד פתוח ופתרון ORM לניהול נתונים מתמשכים. ORM מאפשר ייצוג והמרה של נתונים בין מסד הנתונים לבין שפת התכנות מונחה עצמים, בעוד מצב שינה מטפל במיפוי זה באמצעות קבצי XML, כך מפתח לא צריך לכתוב קוד עבור זה.

NETFLIX ZUUL
Zuul הוא יישום שירות קצה המאפשר ניתוב דינמי, ניטור, גמישות וביטחון. זוהי דלת הכניסה עבור כל הבקשות של התקנים ואתרי אינטרנט כדי backend של יישום הזרמת Netflix, אשר יש גם את היכולת המסלול בקשות למספר אמזון אוטומטי קנה מידה קבוצות לפי הצורך.

Varnish הוא מאיץ HTTP בקוד פתוח עבור אתרים דינמיים כבדים תוכן, כמו גם APIs בשימוש נרחב. זה פועל כמתווך מאובטח בין כל בקשות האינטרנט לבין שרת האינטרנט שלך (Apache), ולכן אנו משתמשים לכה בפיתוח אינטרנט כדי להאיץ באופן משמעותי את ביצועי האתר תוך הפחתת העומס על שרת האינטרנט.

Java
היא אחת משפות התכנות המבוקשות ביותר המשמשות ליצירת יישומי אינטרנט ופלטפורמות ארגוניים. זה גמיש מאוד, מאפשר כתיבת הקוד שפועל על כל מחשב, ללא קשר ארכיטקטורה או פלטפורמה.

NODE.JS
הוא קוד פתוח, רב פלטפורמת JavaScript זמן ריצה מערכת שנועדה לבנות יישומים רשת להרחבה. מבוסס על מנוע ה- V8 של Chrome ב- Chrome, הצומת משתמש במודול I / O מונע אירוע, שאינו חוסם, שהופך אותו לקל משקל ויעיל.

GOLANG
עוצב על ידי Google, GO היא שפת תכנות חופשית בקוד פתוח המעודדת שיטות עבודה טובות להנדסת תוכנה, מה שמקל על בניית פתרונות פשוטים, אמינים ויעילים.

ולסיכום,
כפי שאתם וודאי מבינים פיתוח תוכנה או פיתוח אפליקציה הינו פרוייקט מאתגר ביותר, הן בבחירת טכנולוגיות ושפות פיתוח.
פרמטרים רבים משפיעים בצורה דרמטית על משאבי הפיתוח, time to market והכי חשוב תמיכה ופיתוח המשכי לאורך חיי המוצר.
אם אתם צריכים עזרה וייעוץ עם ארכיטקט מערכת לפני שנכנסים לפרוייקט פיתוח תוכנה או פיתוח אפליקציה, אתם מוזמנים ליצור קשר ו/או להשאיר את הפרטים שלכם. בהצלחה !

footer footer

רוצים לשמוע עוד?

מלאו את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם האפשרי
אפשר גם להתקשר אלינו: 09-773-4300 או לכתוב מייל: office@yna.co.il

*שם מלא

דוא״ל

מספר טלפון